O autorze
Ilustratorka, ukończyła staże w prestiżowych studiach graficznych – nowojorskim studio graficznym Vault 49 oraz jednym z najlepszych studiów graficznych na świecie - Hort Studio w Berlinie.

W lipcu 2012 światową premierę miały buty Reebok Betwixt Mid by Olka Osadzińska – projekt, który stworzyła na zaproszenie firmy Reebok dostępny był w najlepszych butikach na całym świecie.
Zaprojektowała plakat, okładkę płyty i kampanię reklamową filmu Jana Komasy – „Sala Samobójców”.

Współpracowała również z Paramount Pictures przy tworzeniu kampanii reklamowej filmu STAR TREK.

W 2010 jej prace znalazły się w opublikowanej przez prestiżowe niemieckie wydawnictwo Die Gestalten książce „The Beautiful. Illustration for Fashion and Style”.

Współpracowała z pismami takimi jak Commons&Sense, D la Reppublica, Highsnobiety, Viva! Moda, Glamour, Twój Styl, a także z firmami Condé Nast, Plus GSM, Nike, Reebok, Hugo Boss, Max Factor, Jägermeister, BGK i wieloma innymi.

www.aleosa.com
www.artyardsale.pl

X AYS – pomysł na sklep oraz sklep z pomysłami – jak będzie działał świąteczny concept store X AYS?

Z okazji zbliżających się Świąt targi sztuki Art Yard Sale na cały miesiąc zamienią się w sklep. Wykorzystując klasyczną formułę „concept store” X AYS zaprasza do przedświątecznych zakupów w pięknej przestrzeni wypełnionej modą, sztuką, designem oraz wszystkim, o czym moglibyśmy marzyć w poszukiwaniu świątecznych prezentów.

Idea „concept store” zakłada, że sklep może być czymś więcej niż tylko miejscem, w którym robimy zakupy. Odpowiednio zaprojektowany może stać się miejscem spotkań i sposobem spędzania czasu, zakupy mogą być przyjemnością również ze względu na to gdzie ich dokonujemy. Przestrzeń i wystrój sklepu, dobór asortymentu, muzyka czy zapach, atmosfera miejsca, ale również organizacja pracy – to elementy ściśle związane głównym pomysłem, wokół którego budowana jest „koncepcja” danego sklepu.

Celem tych działań jest nie tylko sprzedaż produktów, ale pewnego rodzaju spełnienie potrzeb konkretnej grupy ludzi, połączonych wspólnym zainteresowaniem danym tematem – modą, sztuką użytkową, wzornictwem czy muzyką.

Taką specjalnie zaprojektowaną przestrzenią będzie warszawski X AYS, artystyczny projekt w formie sklepu. X to sklep z pomysłem, ale również sklep z pomysłami – 230m2 parteru nowoczesnego biurowca przy Pięknej 19 w Warszawie, zostanie zaaranżowane jak wystawa.
Na meblach z kolekcji Oskara Zięty, Beza Projekt czy Maka Design prezentowana będzie porcelana, szkło i obiekty użytkowe polskich projektantów wzornictwa i projektantów mody. Na ścianach ozdobionych kompozycją z czerwonych krzyżyków – znaku XAYS zaprojektowanego przez studio graficzne Full Metal Jacket, zawisną prace najciekawszych polskich ilustratorów i grafików.

Ilustrację oglądać będziemy nie tylko na ścianach – z okazji X AYS pojawią się również na ubraniach, specjalnie zaprojektowanych pocztówkach i papierach do pakowania prezentów. Wszystkie zakupione prace będzie można na miejscu oprawić (lub zamówić ramy zgodnie z naszym życzeniem) oraz zapakować w punkcie pakowania prezentów Paperworks.


Zmęczeni świątecznymi zakupami będą mogli odpocząć w fotelach RM58 firmy Vzór, przeglądając książki i słuchając muzyki.
Oprócz znanych zagranicznych publikacji czy najbardziej popularnych przed świętami książek kucharskich w X AYS znaleźć będzie można wyjątkowe książki polskich wydawnictw – warszawską serię Galerii Raster, książki Bęc Zmiany oraz dziecięce „arcydziełka” Dwóch Sióstr i Wytwórni.


O odpowiednią selekcję muzyczną zadba S1 Warsaw, prezentując w tygodniowych cyklach najciekawsze wydania płyt z kolekcji sklepu płytowego SideOne.
Dla tych, którzy chcieliby słuchać muzyki nie tylko na Pięknej 19 lub dać ją komuś w prezencie, oprócz płyt w ofercie pojawią się również ekskluzywne i pięknie zaprojektowane słuchawki JBL. Warto jednak wpaść nie tylko po to by posłuchać muzyki, ale również by ją obejrzeć – to, że winyle mogą być małymi dziełami sztuki, nie jest tajemnicą nawet dla tych, którzy muzyki słuchają jedynie z telefonu.

Tym, którym telefon kojarzy się głównie z robieniem zdjęć, świetnym pomysłem na prezent może okazać się Fuji Instax. Aparaty Instax robią furorę na towarzyskich spotkaniach, częściowo dlatego, że zdjęcia robi się nimi równie łatwo jak telefonem, ale również dlatego, że zdjęcia zdjęć są podwójnym dowodem na to, że gdzieś się było. Dlatego też, z niecierpliwością czekamy na Wasze zdjęcia z X AYS!
(#XAYS + #XWarsaw + XPiekna19 + #AYS)

Przy Pięknej 19, podobnie jak na Art Yard Sale będziemy mogli kupić sztukę, modę wzornictwo oraz książki – jeśli dołączymy do tego zapachy (perfumy i świece), smaki (np. ręcznie robiona czekolada) i dźwięki, mamy już to, czym są prawdziwe concept stores – w pełni zaprojektowanym doświadczeniem.

Mimo, że sklep działać będzie przez 30 dni większość produktów może zniknąć z półek już w pierwszych dniach działania X – oryginały ilustracji, limitowane edycje czy specjalnie zaprojektowane obiekty użytkowe występujące jedynie w niewielkich nakładach trafią w ręce niewielkiej grupy szczęściarzy.
Do X AYS najlepiej wybrać się więcej niż raz – niektóre prace czy produkty pojawią się w X AYS z okazji Mikołajek, inne w połowie miesiąca, a jeszcze inne zaplanowane są dopiero na ostatni weekend grudnia i trafią prosto pod choinki czy, jak w przypadku przetworów Tessy Capponi–Borawskiej, prosto na wigilijne stoły.

Nie zapominajmy jednak o zakupach – X AYS to oprócz pomysłu również sklep. Będziemy mogli zapłacić w nim kartą, otrzymamy paragon, będziemy mogli dokonać rezerwacji czy zadzwonić by sprawdzić dostępność produktu. Można też wpaść ponownie z koleżanką lub mamą, nie w jeden weekend, w przedświątecznym zabieganiu, ale przez cały miesiąc – 7 dni w tygodniu, codziennie od 11.00 do 21.00.

Zapraszamy!

1-30 grudnia 2013
ul. Piękna 19, Warszawa


www.artyardsale.pl + facebook.com/ArtYardSale + instagram.com/ArtYardSale

Lista uczestników X AYS

Grafika i ilustracja: Filip Pągowski, Ola Niepsuj, Arobal, Dawid Ryski, Patryk Mogilnicki, Homework / Joanna Górska + Jerzy Skakun, MamaStudio, Ada Buchholc, Paweł Jońca, Ola Woldańska-Płocińska, Maria Ines, Olka Osadzińska, Bożka Rydlewska, Anna Goszczyńska, Anna Halarewicz, Robert Kuta, Gosia Macias, Full Metal Jacket, Ania Troszkiewicz, Malwina Konopacka, Rafał Benedek, Swanski + Kasia Bobula

Design: Agnieszka Bar, Joanna Rusin, Oskar Zięta, Beza Projekt, Aleksandra Gaca, Kristoff, Maria Jeglińska, MONO, Bartek Mejor, Monika Patuszyńska, Maciej Gąsienica Giewont, Vzór, Kosmos Project, Krzysztof J. Łukasik, MAMSAM, Natalia Gruszecka, Witalis, Papierowe Miasto, Magdalena Estera Łapińska, MAKA Design, PAPERWORKS, Dwie Siostry, FOLD ME, PISAK, Siesta Studio, UVMW, Zwykłe Życie, Wytwórnia

Moda: Ania Kuczyńska, Marek Wójcicki, UEG, Zuo Corp+, Marios, Massada, Lous, Delikatessen, Slava, BSIDES, Pajonk, Alicja Fraczek, PLNY Lala, C by Cosima Borawska, TAKK, Sacrum, MMC, Dziedzic Pruski

PARTNER GŁÓWNY: Piękna 19 – Kancelaria Brochocki
PARTNERZY: LEVI’S, JBL, WINSOR&NEWTON
PATRONI MEDIALNI: Elle, Elle Decoration, Glamour, K MAG, MaleMEN, laMODE.info
Partnerzy operacyjni: S1 Warsaw, Fundacja Bęc Zmiana, Renes, Raw Warsaw
Identyfikacja wizualna: Full Metal Jacket
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...