O autorze
Ilustratorka, ukończyła staże w prestiżowych studiach graficznych – nowojorskim studio graficznym Vault 49 oraz jednym z najlepszych studiów graficznych na świecie - Hort Studio w Berlinie.

W lipcu 2012 światową premierę miały buty Reebok Betwixt Mid by Olka Osadzińska – projekt, który stworzyła na zaproszenie firmy Reebok dostępny był w najlepszych butikach na całym świecie.
Zaprojektowała plakat, okładkę płyty i kampanię reklamową filmu Jana Komasy – „Sala Samobójców”.

Współpracowała również z Paramount Pictures przy tworzeniu kampanii reklamowej filmu STAR TREK.

W 2010 jej prace znalazły się w opublikowanej przez prestiżowe niemieckie wydawnictwo Die Gestalten książce „The Beautiful. Illustration for Fashion and Style”.

Współpracowała z pismami takimi jak Commons&Sense, D la Reppublica, Highsnobiety, Viva! Moda, Glamour, Twój Styl, a także z firmami Condé Nast, Plus GSM, Nike, Reebok, Hugo Boss, Max Factor, Jägermeister, BGK i wieloma innymi.

www.aleosa.com
www.artyardsale.pl

Weekend w 21 Warszawskich Galeriach

Trzecia edycja Warsaw Gallery Weekend odbędzie się już w ten weekend 27, 28 i 29 września. Po raz kolejny galerie zapraszają na otwarcia wystaw – w jednym terminie i w ciągu jednego weekendu publiczność może obejrzeć nowe wystawy w 21 najciekawszych warszawskich galeriach sztuki współczesnej. To święto sztuki – artystów, galerii, kolekcjonerów i instytucji, ale również publiczności, która w ciągu dwóch dni może spacerować po Warszawie pełnej otwartych galerii.


Najbliższy weekend – Warsaw Gallery Weekend – to prawdziwa okazja dla wszystkich zainteresowanych sztuką współczesną – jeśli nie wiecie gdzie, kiedy, o której lub jak znaleźć i obejrzeć najciekawsze prace najlepszych polskich artystów, macie odpowiedź – w sobotę i niedzielę, od 12.00 do 19.00 w każdej z 21 warszawskich galerii, wśród artystów, galerzystów i miłośników sztuki. Piątkowy wieczór możecie przeznaczyć na wernisaże, zapowiada się wspaniała zabawa.

Tegoroczny program wystaw jest imponujący – swoją reprezentację znalazło w nim kilka generacji polskich artystów, od klasyków, poprzez wpływowe postaci dojrzałego pokolenia, głośne indywidualności średniego pokolenia i artystów o międzynarodowej renomie, aż po szerokie spektrum najbardziej intrygujących przedstawicieli młodej i najmłodszej generacji. Pełen program oraz mapę galerii znaleźć można na stronie Warsaw Gallery Weekendwww.warsawgalleryweekend.pl, warto też odwiedzić fan page na Facebooku – wernisaże i dodatkowe wydarzenia są tu dokładnie opisane. (Dla tych, którzy lubią spacerować z mapą w ręku galerie przygotowały specjalną aplikację!).

Szczególnie silnie reprezentowana będzie w tym roku fotografia (m.in. Wojciech Plewiński, Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Andrzej Świetlik). W gronie uczestników Warsaw Gallery Weekend znajdą się również nowe galerie i fundacje, które w ostanim czasie rozpoczęły działalność (Aleksander Bruno, Fundacja Arton, Lookout Gallery, Pola Magnetyczne) lub przeniosły swoje siedziby do Warszawy (jak poznańskie Galeria Dawid Radziszewski i Stereo).

Warsaw Gallery Weekend to 21 ambitnych programowo przestrzeni sztuki i fotografii współczesnej, nowe pomysły programowe i twórcze osobowości, które również szerszej publiczności przedstawiają Warszawę jako wszechstronny ośrodek sztuki najnowszej i ciekawą alternatywę dla klasycznych muzeów.

Warto odwiedzić wspólną wystawę wszystkich galeriiSHOWROOM 2013, prezentowaną w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Każda z 21 galerii biorących udział w tegorocznym programie wytypowała jedną pracę wykonaną przez współpracującą z galerią artystkę bądź artystę. Starannie wyselekcjonowane 21 prac składa się na grupową wystawę, prezentowaną w długiej, widocznej z poziomu ulicy sali przy ulicy Pańskiej, miejscu, które stanowiło niegdyś witrynę działu dywanów salonu meblowego Emilia.
Wystawa jest widoczna także po zmroku, stanowi tymczasowy showroom dla prywatnych galerii. SHOWROOM 2013 jest komentarzem w dyskusji na temat relacjami pomiędzy muzeami, publicznymi instytucjami a rynkiem sztuki i galeriami prywatnymi.

„Wrześniowy Warsaw Gallery Weekend wyznacza nowy, artystyczny szlak na dynamicznie zmieniającej się mapie miasta, ale ma zarazem ambicję wpisania się na stałe do europejskiego kalendarza sztuki najnowszej: jako coroczne święto artystów i towarzyszących im na co dzień galerii, ale też miejsce nowych odkryć i spotkań; jako przejaw sił witalnych tutejszego środowiska, jego twórczego potencjału i rosnącej publiczności.” – tak mówią organizatorzy, dołączmy do nich już w ten weekend.

Wśród wielu ciekawych wydarzeń kilka zwróciło naszą szczególną uwagę – w Fundacji Galerii Foksal można będzie obejrzeć „Rabunek prawdopodobieństwa” Cezarego Bodzianowskiego. Artysta, performer, swoje akcje nazywa "osobistym teatrem zdarzeń". Ma już na koncie blisko tysiąc efemerycznych zdarzeń, wprowadzających prywatną fikcję w zastaną rzeczywistość. (Fundacja Galerii Foksal / Cezary Bodzianowski Rabunek prawdopodobieństwa / 27.09.2013 - 31.10.2013 / ul. Górskiego 1A / www.fgf.com.pl)

Wspaniale zapowiadają się również dzielnicowe spacery po warszawskich galeriach i pracowniach artystów organizowane przez galerię Kordegarda – „Podczas spacerów artyści opowiedzą, na czym polega ich codzienna działalność zawodowa. Przedstawią praktykę swojego zajęcia, proces tworzenia, podejmując pytanie o powagę swego zawodu i miejsce w strukturze nowoczesnego systemu pracy. Wpuszczą widzów w swoją intymną przestrzeń pracy i staną się kuratorami własnych miniwystaw. Widzowie doświadczą dzieł poza kontekstem galerii, w ich pierwotnym otoczeniu.”
Więcej o spacerach: Bardzo nam się podoba. Oglądaj sztukę z roweru!

Warto wpaść również do Galerii Foksal na spotkanie z Honzą Zamojskim – „O rybach”, towarzyszące wystawie Fishing with John (Galeria Foksal, Foksal 1/4 | 28.09.2013, godz.: 13.00–14.00), a później obejrzeć hołd złożony Modzie Polskiej. Tribute to Moda Polska w Lookout Gallery to już szósta wystawa prac z teczki kolekcjonerskiej z serii Tribute to, której patronuje popularny blog o sztuce Artbazaar. Do tej pory jego twórcy, Krzysztof Masiewicz i Piotr Bazylko, zapraszali do współpracy młodych artystów, a ci odnosili się do twórczości klasyków polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku. Tym razem hołd został oddany Modzie Polskiej, a w projekcie udział wzięło jedenastu artystów reprezentujących wiele pokoleń i posługujących się przede wszystkim medium fotografii.

W Galerii Raster Oskar Dawic­ki, artysta nieustannie kwestionujący sprawczą moc sztuki zaprezen­tuje swoje najnowsze prace.
„Per­for­mer, w odróżnieniu od aktora, gra tylko samego siebie. Ale i na niego czyhają pułapki sztuki.” – W naj­now­szej serii prac Oskar Dawicki pod­nosi pytanie o granice spektaklu w życiu i sztuce –­ o różnicę między popisem a prze­znaczeniem, reprezentacją i odtworzeniem, dziełem a profanacją. Artysta odwołuje się do jednej z najważniejszych figur nowoczesnej sztuki pol­skiej – postaci ofiar z “Rozstrzelań” Andrzeja Wróblew­skiego. Serii fotografii towarzyszy instalacja site-​specific.
(Wydarzenia towarzyszące: Kurs imitacji podpisu Oskara Dawickiego / 28.09.2013, godz. 14:00-16:00 + Brunch w ogrodzie Rastra, godz.12:00-16:00 / ul. Wspólna 63 )

PLAN WEEKENDU:
PIĄTEK 27.09.2013
godz.: 17.00 - 22.00, wernisaże w galeriach
SOBOTA 28.09.2013
godz.: 12.00-19.00, galerie otwarte
NIEDZIELA 29.09.2013
godz.: 12.00-19.00, galerie otwarte
Szczegółowy program na:
www.warsawgalleryweekend.pl


Wystawy w galeriach:
ALEKSANDER BRUNO / Fifth Force, Agnieszka Brzeżańska, Elisabeth Smolarz, Alina Szapocznikow
ASYMETRIA / Reminiscencje / Hippocampus, Wojciech Plewiński, Ronit Porat
BOCHENSKA GALLERY / Teresa Pągowska, Obrazy i collages z lat 1960- 1980
BWA WARSZAWA / Agnieszka Kalinowska, Ściana wschodnia
CZUŁOŚĆ / Paweł Eibel, Greyscale Dominoes
GALERIA DAWID RADZISZEWSKI / Tomasz Kowalski, Obrazy i asamblaże
FUNDACJA ARCHEOLOGIA FOTOGRAFII / Zbigniew Dłubak, Struktury ciała
FUNDACJA ARTON / Jan Świdziński, Archiwum Jana Świdzińskiego
FUNDACJA GALERII FOKSAL / Cezary Bodzianowski, Rabunek prawdopodobieństwa
FUNDACJA PROFILE / Alicja Karska & Aleksandra Went, Ćwiczenia przyszłości
GALERIA m² / Siostry Borowe, Skaza
LE GUERN / Włodzimierz Jan Zakrzewski, Polin i inne pejzaże
LETO / Maurycy Gomulicki, Second Hand
LOKAL_30 / Natalia LL, Doing Gender
LOOKOUT GALLERY / Tribute to Moda polska, Dorota Buczkowska, Karol Komorowski, Anna Orłowska & Mateusz Choróbski, Joanna Pawlik, Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Andrzej Świetlik, Grzegorz Wełnicki, Magda Wunsche, Paweł Żukowski
PIKTOGRAM/BLA / Psychopapier, Ryszard Grzyb (Gruppa), Leszek Knaflewski (Koło Klipsa), Zbigniew Libera (Kultura Zrzuty, Sternenhoch, Nihilistyczny Alians Orgiastyczny), Luxus, Jerzy Truszkowski (Kultura Zrzuty, Sternenhoch, Nihilistyczny Alians Orgiastyczny)
POLA MAGNETYCZNE / Grzegorz Kowalski, Klisze amerykańskie
PROPAGANDA / Łódź Kaliska, Calisian Boat
RASTER / Oskar Dawicki, O jedną pracę za mało
STARTER / Bownik, Każda imitacja zawodzi
STEREO / The New Morals - Nowe Obyczaje, Nina Beier, Michael E. Smith, Gizela Mickiewicz, Piotr Łakomy
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...