O autorze
Ilustratorka, ukończyła staże w prestiżowych studiach graficznych – nowojorskim studio graficznym Vault 49 oraz jednym z najlepszych studiów graficznych na świecie - Hort Studio w Berlinie.

W lipcu 2012 światową premierę miały buty Reebok Betwixt Mid by Olka Osadzińska – projekt, który stworzyła na zaproszenie firmy Reebok dostępny był w najlepszych butikach na całym świecie.
Zaprojektowała plakat, okładkę płyty i kampanię reklamową filmu Jana Komasy – „Sala Samobójców”.

Współpracowała również z Paramount Pictures przy tworzeniu kampanii reklamowej filmu STAR TREK.

W 2010 jej prace znalazły się w opublikowanej przez prestiżowe niemieckie wydawnictwo Die Gestalten książce „The Beautiful. Illustration for Fashion and Style”.

Współpracowała z pismami takimi jak Commons&Sense, D la Reppublica, Highsnobiety, Viva! Moda, Glamour, Twój Styl, a także z firmami Condé Nast, Plus GSM, Nike, Reebok, Hugo Boss, Max Factor, Jägermeister, BGK i wieloma innymi.

www.aleosa.com
www.artyardsale.pl

OGNISKO POLSKIE: Young Creative Poland

Już od poniedziałku odwiedzający London Design Festival mogą podziwiać najlepszych polskich projektantów, artystów i ilustratorów na wystawie Young Creative Poland i w towarzyszącym jej Art Yard Sale Pop Up Shop. Polskie wzornictwo i polska sztuka zajęła całą kondygnację historycznego obiektu – Ogniska Polskiego.


Ognisko Polskie to wyjątkowy budynek. Czterokondygnacyjny gmach usytuowany przy słynnej Exhibition Road, w reprezentacyjnej dzielnicy SouthKensington, w bezpośrednim sąsiedztwie Victoria&Albert Museum i w pobliżu Hyde Parku, to spory kawałek historii polskiej powojennej emigracji.

Ognisko zostało przekazane Polakom przez rząd brytyjski w lipcu 1940 roku. 15 lipca 1940 otwarcia klubu dokonał książę Kentu, brat króla Jerzego V. Towarzyszyli mu m.in. prezydent Władysław Raczkiewicz i premier gen.Władysław Sikorski , a ze strony brytyjskiej minister spraw zagranicznych w rządzie Chamberlaina – lord Halifax.Przez dekady było sercem londyńskiej emigracji. Bywali tu prezydenci, generałowie, kombatanci. W teatrze występowali najwybitniejsi artyści, dużą sławą cieszył się klub brydżowy. Klub stanowił centrum życia społecznego, kulturalnego i towarzyskiego emigracji niepodległościowej. Gen. Władysław Anders posiadał tu swój własny stolik w restauracji. Wciąż wspomina się niegdysiejszą atmosferę miejsca, gromadzącego artystów i ludzi kultury, intelektualną elitę londyńskiej "Polski poza Polską".

Trwająca przez 7 dni wystawa polskiego designu jest świetną okazją do zapoznania się z polskim projektowaniem w samym sercu polskiego Londynu.
W tym tygodniu na parterze willi książę Jan Woroniecki, właściciel popularnej polskiej restauracji Baltic, otwiera również nową przestrzeń – restaurację Ognisko Polskie.Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: Ognisko Polskie
55 Exhibition Road, Londyn SW7 2PN
Wystawa: poniedziałek 16 – niedziela 22 września, 11.00-18.00
www.artyardsale.pl
www.facebook.com/ArtYardSale
www.youngcreativepoland.com
www.facebook.com/CreativeProjectFundacja
www.culture.plZnajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...