O autorze
Ilustratorka, ukończyła staże w prestiżowych studiach graficznych – nowojorskim studio graficznym Vault 49 oraz jednym z najlepszych studiów graficznych na świecie - Hort Studio w Berlinie.

W lipcu 2012 światową premierę miały buty Reebok Betwixt Mid by Olka Osadzińska – projekt, który stworzyła na zaproszenie firmy Reebok dostępny był w najlepszych butikach na całym świecie.
Zaprojektowała plakat, okładkę płyty i kampanię reklamową filmu Jana Komasy – „Sala Samobójców”.

Współpracowała również z Paramount Pictures przy tworzeniu kampanii reklamowej filmu STAR TREK.

W 2010 jej prace znalazły się w opublikowanej przez prestiżowe niemieckie wydawnictwo Die Gestalten książce „The Beautiful. Illustration for Fashion and Style”.

Współpracowała z pismami takimi jak Commons&Sense, D la Reppublica, Highsnobiety, Viva! Moda, Glamour, Twój Styl, a także z firmami Condé Nast, Plus GSM, Nike, Reebok, Hugo Boss, Max Factor, Jägermeister, BGK i wieloma innymi.

www.aleosa.com
www.artyardsale.pl

Designing Polska - Design in Poland

Już w ten czwartek, 18 września, Instytut Adama Mickiewicza i Culture.pl otworzy wystawę „Designing Polska – Design in Poland”, w ramach której najlepsi polscy graficy i ilustratorzy zaprezentują swoje prace podczas 12. edycji najbardziej prestiżowego wydarzenia z dziedziny designu: London Design Festival!

„Designing Polska – Design in Poland” to przegląd prac najlepszych polskich grafików i ilustratorów.
Do wystawy, którą będzie można oglądać przez cztery dni podczas London Design Festival , zaproszono najbardziej znanych polskich twórców, których talent, spektrum zawodowych projektów i rozpoznawalny styl kształtują wyjątkowy obraz nowoczesnej Polski. Ich prace pokazują kompleksowy obraz kraju, który gwałtownie się zmienia – wystawa przedstawia współczesne polskie projektowanie, a w konsekwencji również to, w jaki sposób projektowana jest dziś Polska.

Plakat i identyfikację wizualną wystawy zaprojektowali w duecie Ola Niepsuj i Olek Modzelewski – „Zależało nam na tym by projekty nawiązywały do polskiej szkoły plakatu, bardzo rozpoznawalnej i znanej zagranicą oraz kojarzących się z korzeniami polskiej grafiki. Plakaty łączą dwa elementy – ilustrację i grafikę, dokładnie tak jak w zamyśle łączyć je będzie wystawa. Klasyczne elementy ilustracji odmładza i uwspółcześnia typografia.”

Do udziału w wystawie organizowanej przez Culture.pl, flagową markę Instytutu Adama Mickiewicza, zaproszono 10 projektantów graficznych oraz 10 ilustratorów.

Polska publiczność miała wiele okazji by zetknąć się z twórczością tych artystów na wystawach grafiki i ilustracji, m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy na targach Art Yard Sale, ale również w codziennym życiu – prezentowani na wystawie artyści projektują magazyny i identyfikacje wizualne najważniejszych polskich instytucji, tworzą plakaty filmowe i teatralne oraz prezentują swoje ilustracje w polskiej prasie.

Wielu z artystów znanych jest także poza granicami Polski – ich prace pokazywane były na międzynarodowych wystawach, ukazywały się w magazynach takich jak w New Yorker, Harper’s Baazar, GQ, Time Magazine i w prestiżowych publikacjach książkowych.

„Będzie to pierwsza tak duża prezentacja polskiego projektowania graficznego, którą organizujemy w ramach promocji polskiego designu zagranicą, – mówi Barbara Krzeska, kierowniczka projektu Polska Design w Instytucie Adama Mickiewicza – Cieszymy się, że możemy współpracować z tak wybitnymi artystami i przyczyniać się do tego, by ludzie na całym świecie mieli okazję poznawać ich prace – i przez nie współczesną kulturę polską.”Zwiedzający wystawę będą mieli okazję przyjrzeć się jak polska autoekspresja łączy się z realizacjami z dziedzin użytkowych, oprócz przeglądu portfolio zaprezentowane zostaną bowiem dodatkowe sekcje: projektowanie książek, książka dziecięca, magazyny i self-publishing, plakaty oraz wybrane projekty modowe, w których grafika i ilustracja odgrywają kluczową rolę.
W ramach sekcji modowej zaprezentowna będzie m.in. instalacja wykonana przez Szymona Rogińskiego i Kasię Korzeniecką dla kolekcji O MIA O Ani Kuczyńskiej w 2009 roku, która odbiła się szerokim echem w zagranicznej prasie i ozdobiła m.in. okładkę Sunday Times.


Projekt ekspozycji, którą odwiedzający Tent London będą mieli szansę podziwiać już w tym tygodniu przygotowało Studio Robot – utworzone w Warszawie przez trójkę absolwentów Wydziału Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: Karolinę Chyziak, Krzysztofa Czajkę i Łukasza Wysoczyńskiego. Architekci brali udział w wielu polskich i zagranicznych wystawach poświęconych młodemu polskiemu projektowaniu.


ARTYŚCI:

GRAFIKA: Michał Łojewski / WhiteCat Studio, Mamastudio, Hakobo, Noviki Studio Grafiki, Jakub Jezierski, Edgar Bąk, Fontarte, Full Metal Jacket, Aleksander Modzelewski, HOMEWORK

ILUSTRACJA: Agata Endo Nowicka, Arobal, Ola Niepsuj, Dawid Ryski | talkseek.com, Magdalena Estera Łapińska

ILUSTRACJA DZIECIĘCA: Katarzyna Bogucka, Ania Niemierko, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Agata Królak, Jan Bajtlik

WYDAWNICTWA: Fundacja Bęc Zmiana, Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo WYtwórnia, Centrum Architektury, MUNDIN, Punkt Widzenia, ZUPAGRAFIKA, Stowarzyszenie 40 000 Malarzy, SYFONSTUDIO, Fundacja Sztuk Wizualnych

MAGAZYNY: Zwykłe Życie, Monitor Magazine, Futu, This is Paper, Notes na 6 tygodni, Magazyn Usta, Magazyn Szum

SPECIAL PROJECTS: Mieczysław Wasilewski, Tomasz Walenta, Filip Pągowski, Tymek Jezierski, „Polskie znaki graficzne” – Patryk Hardziej, Szymon Rogiński & Kasia Korzeniecka

MODA: Ania Kuczynska, UEG, Pajonk, delikatessen, Slava, Olka Osadzińska x Reebok

ORGANIZATOR: Culture.pl
Kurator: Olka Osadzińska
Partner: Art Yard Sale

Projekt ekspozycji: Studio Robot
Projekt identyfikacji wizualnej: Ola Niepsuj, Olek Modzelewski
Koordynator projektu: Agata Banaś
Data:18 - 21 września 2014
Miejsce: Tent London
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...